Фетрова мозаїка

Що робити з обрізками фетру та варіанти їхньої утилізації

Я вже кілька років працюю з фетром. В процесі з’являється багато обрізків, дужеее багато. Великі можна ще використати для дрібних деталей, але що робити з тими, які мають розмір 3х3 см чи менше? Що робити з довгими, вузькими й кривими шматочками?

Спочатку я збирала їх у пакет та згодом цей пакет став замалий – тепер це ціле трилітрове пластикове відерце, вщент забите такими дрібними обрізками.

Якось прийшла в голову думка, що можна з цієї дрібноти вирізати різні декоративні елементи: кружечки. квіточки, сердечка, а потім використовувати їх як декор для своїх іграшок та прикрас з фетру. Тож такі елементи ви можете побачити і в моїх роботах, і в дитячих.

Проте вирізання цих форм потребувало певного часу та попереднього нанесення ручкою контуру на тканину. І все одно лишалися маленькі обрізки, які було викидати трохи шкода…

Якось подумала: а чому мають бути саме округлі форми? Чому б не зробити їх… квадратними? Ось так я нарізала малесеньких, десь 5х5 мм фетрових квадратиків для своїх перших осінніх картин з фетру. Потім були осінні гердани, де теж я їх використала. А цього року, працюючи з дітьми (а саме, з дітками садочку при “Академії інтелекту”, що у Ворзелі) ми створювали декор для вази з картону: трохи більші за розміром, 1х1 см фетрові квадрати стали справжньою мозаїкою, яку діти клеїли до картону за допомогою звичайного клея-олывця (тримається дуже добре).

Завданням було прикрасити дві вази: одну геометричним, а іншу квітково-рослинним орнаментом.

Всі впоралися, вази вийшли чудові! Вкотре переконалася, що фетр, як матеріал, дуже класний та універсальний в різних видах хендмейду.

Друзі, а що ви робите з дрібними фетровими “відходами”? Як і де ви їх зберігаєте? Чи сортуєте їх і як саме?

Діліться своїм досвідом та порадами в коментарях!

Добавить комментарий