Коза-дереза. Майстер-клас

Коза из бисера…Були собі дід та баба. І було в них два сини, а кози — не було. Поїхав дід на ярмарок та купив там козу…

Ось так починається казочка про Козу-дерезу. Мої діти її страшенно люблять! Вже зовсім скоро прийде Рік Синьої Дерев’яної Кози/Вівці за Китайським календарем (а точніше, 19 лютого о 01:48 за київським часом). Цей майстер-клас я присвячую Символу 2015 рокуКозі.

Коза символ 2015 года

Отже, перш ніж дати майстер-клас, трохи розкажу про своє нове творіння.

Схему намалювала в програмі EasyBeadPatterns ще в грудні минулого року. Особливих якихось ідей не було, це мала бути та сама Коза з української народної казки. Аби підкреслити її «національність» одягла в український костюм (чи щось схоже на нього на скільки це було можливо). А щоб не переплутали з козою з іншої казки, вона тримає той самий «кленовий листочок» та ту саму «водиці крапельку», яку «тільки й їла, тільки й пила». Також прикрасила вуха «сережками» та на шию одягла «намисто».

Зроблена Коза з чеського бісеру, на мононитці. З двох неоднакових половинок — передньої та задньої. В середині є наповнювач. Передні ноги в Кози чи лапи, чи руки — не знаю, як краще назвати — на проволці з пам’яттю (розмір як на браслети). Техніка — цегляне плетіння (рос. кирпичное плетение).

Висота фігурки 11 см, ширина 4 см в самому найширшому місці. Призначення — ялинкова іграшка або підвіс для декору будь-чого: ззаду є невеличка петелька, за яку вона підвішується.

Тепер можна починати.

Необхідні матеріали:

— чеський бісер 10/0: чорний (всі контури) 23980, сірий (сама Коза) 45016, червоний (спідниця) 204/93170 купила нещодавно, колір просто супер, темно-червоний (пояс та трохи на фартушку) 94210, червоний напівпрозорий матовий (квіти на вишиванці) 176/90090, зелений (смужка на спідниці та листочок) 53250/217, салатовий напівпрозорий матовий (на вишиванці) 160/50220, темно-зелений (прожилки на листочку та трохи на фартушку) 53270/218, жовтий (смужка на спідниці) 88110, оранжевий (на фартушку) 93110, білий (фартух та очі) 03050/201, білий алебастр (вишиванка) 401/02090; кількість відтінків можна зменшити за бажанням;

— в якості листочка можна брати готові паєтки у вигляді кленового листочка (їх розмір близько 2 см), а водиці крапелька — бісер блакитного кольору 6/0 або блакитна намистина у формі краплини котяче око;

— з фурнітури беремо на сережки та намисто з’єднувальні кільця 6 мм 2 шт. та 10 мм 1 шт., металева намистина-розділитель 4-5 мм того ж кольору, що й кільця. Намисто з металу можна замінити на намисто  з крупного бісеру 8/0;

— одне кільце проволоки з пам’яттю для браслетів (вставлятимемо в «руки» для жорсткості);

— Мононитка;

— наповнювач різані кульки «маєчки» чи інше;

— інструменти для роботи з фурнітурою та проволокою — кусачки та тонкогубці.

Схема

Коза из бисера схема

Окремо розташування ніг:

Коза 4-1

Також ось схема кленового листочка:

кленовий листочок схема

Прототип

1284613828_kozadereza

Початок роботи

На схемі синіми лініями виділено ту ділянку в центрі, з якої ми почнемо плести Козу. Цю вузьку смужку шириною в чотири бісерини краще плести мозаїчним плетінням.

DS360

Далі одразу переходимо на цегляне плетіння і виплітаємо задню частину голови, тулуба (там, де вишиванка) та частину спідниці:

DSCN2361 DSCN2362

Тоді перейдіть на інший бік та виплетіть другу частину з мордочкою:

DSCN2367 DSCN2368

Внизу доплетіть ноги за схемою:

DSCN2366

Має вийти така половинка нашої фігурки:

DSCN2365

Плетемо другу, задню, половинку. Вуха плетуться окремо від половинок і пришиватимуться потім. «Руки» робитимемо вже після того, як зшиємо фігурку.

Коза из бисера игрушка

 Збірка

Зшиваємо дві половинки через бісерини контуру. Починати краще з задньої половинки, в напрямку, вказанному на фото:

DSCN2382

Коли буде зшита голова до шиї, набийте трохи наповнювача. Далі зшийте шию. Зшийте тулуб (там, де вишиванка) до пояса і знов додайте наповнювач. Майже одразу вставила проволоку в місце майбутнього кріплення «рук» (від плеча між 1-ю та 2-ю бісеринами). Зшийте всю спідницю, наповніть її та зашийте остаточно внизу (там, де ноги).

DSCN2383

Ось такий вигляд має наша Кізочка на цьому етапі.

Пришиваємо вуха до голови. «Руки» плетемо джгутом в техніці ндебеле, довжина десь 20 бісерин. Накінці формуємо ратички (замість пари бісерин набирати одну). Починати плести від плеча і одразу ховати проволоку в джгут. Тонкогубцями загнути один кінець. З другого боку відкусити кусачками зайве на потрібну довжину і так само загнути кінець. Зігнути в ліктях проволоку. Зразу пришити «водиці крапельку» та кленовий листочок (який я додала пізніше, тому його нема на фото).

DSCN2387

Тепер прикрасимо нашу Козу сережками та намистом, а також пришиємо петельку ззаду на голові:

35-2015

DSCN2388

І загальний вид ззаду всієї фігурки:

34-2015

— Кізонька моя люба! Кізонька моя мила! Чи ти їла? Чи ти пила?

— Ні, дідусю, я  не пила і не їла. Тільки бігла через місточок та вхопила кленовий листочок. Бігла через гребельку та вхопила водиці крапельку. Тільки й їла, тільки й пила!

DSCN2393

А для гарного настрою пропоную подивитися наш старий мультфільм 1994 року : )))

КОЗА-ДЕРЕЗА 
About Елена Васянович

Привет всем! Меня зовут Елена Васянович, а это мой блог, в котором я буду делиться с вами своими творческими идеями. Я занимаюсь бисероплетением с 1996 года; за последние несколько лет открыла для себя много нового и интересного, освоила новые техники и воплотила много новых идей.

Добавить комментарий