Зелена книжка-гольниця з фетру. Майстер-клас

Не те, щоб я планувала зробити ще одну книжку-гольницю та вже так склалося. А за разом й матеріали для цього майстер-класу відзняла, тож кому цікаво — приєднуйтесь!

Коротше, проходив на Фейсбуці флешмоб серед хендмейдерів, типу 10 днів_10 робіт_10 майстрів: учасники мали за 10 днів показувати щодня одну роботу та запрошувати одного майстра до участі. Ось так і я потрапила… Це в мене була третя робота.

НЕОБХІДНІ МАТЕРІАЛИ:

  • Маленька схема для вишивки (для канви №14 десь до 30х30 хрестиків);
  • Канва для вишивки хрестиком №14 (в мене звичайна Aida, до того ж нашого виробника);
  • Нитки для вишивки (я дуже люблю акрилові);
  • Фетр жорсткий 1-1,3 мм одного-двох кольорів для «обкладинки»;
  • Фетр м’який одного-двох кольорів для «сторінок»;
  • Фігурні ножиці (за вашим бажанням) для обробки країв «сторінок»;
  • Нитки для вишивки для зшивання та декору нашої «книжечки»;
  • Ножиці (звичайні), голки для вишивки та шиття, лінійка, олівець, циганська голка, картон.

Почнемо зі схеми:

За цією схемою ще взимку робила вишивку — ну, от захотілося і все. Та знайти потім їй якесь місце не змогла, тому вона пролежала кілька місяців у коробці.
Вишивку вирізала під квадратне віконечко (можна було й під кругле):

Тоді викроюю зі світло-зеленого фетру прямокутник довжиною 20 см та висотою у 9,5 см (це верх «обкладинки»), а от із темно-зеленого десь на 0,5 см (не більше!) коротшу по довжині — це внутрішня сторона. Складіть дві половинки разом, одна в одну й подивіться на скільки внутрішня виїхала вперед, тоді зайве обріжте.
Зелена обкладинка, бо весна прийшла, типу, скоро квіточки з’являться, бла-бла-бла…

Тепер з картону вирізаю квадрат, розміром з наше віконечко, в якому й буде вшита наша вишивка. На світло-зеленій деталі вирізаю його:

Роблю примірку:

Коли все влаштовує, вшиваємо вишивку на канві у наше віконечко:

Ззаду обкладинку вирішила прикрасити датою-написом, щоб знати, коли я її робила. Для цього простим олівцем нанесла контури вишивки.

Коли з зовнішньою частиною обкладинки закінчено, зшиваю зовнішню та внутрішню частини по периметру. Оскільки фетр товстий, внутрішня частина при згинанні трохи виїде вперед. Якби вона була однакової довжини з зовнішньою частиною, вона б вилізла на кілька міліметрів назовні, а так ми її трохи вкоротили, тому при згинанні вона лишається на місці.
Та через цю різницю зшивати обидві частини буде трохи незручно. Тому раджу зшити одразу бокові частини (там, де зав’язки будуть), тоді вже поступово просуватися до «корінця» зверху й знизу. Таким чином різницю в довжині практично буде згладжено.

Тепер зробимо «сторінки». Для цього я підібрала м’який фетр (він в мне товстий, більше за 1 мм, але це не важливо, і точно не корейський). Фігурними ножицями одразу вирізаю й обробляю краї.
Довжина й ширина мають бути десь на 1 см менше від обкладинки по кожному краю, тобто десь 18 см та 7, 5-8 см відповідно.

Щоб «сторінки» не тікали, легенько прошиваю їх по центру:

І ось ми підійшли до збірки нашої книжечки. Вкладаємо по центру наші «сторінки» в «обкладинку», перегинаємо навпіл все разом і зшиваємо все це нитками (тобто всі шари «обкладинки» плюс «сторінки» — вийде досить товсто, тому запасіться терпінням, не поспішайте). В мене «корінець» оформлений під корінець справжньої книги.

На завершення за допомогою голки-циганки зробіть дірки у бокових сторонах обкладинки та протягніть крізь них зав’язки — в мене це скручені разом нитки, а можна взяти тоненькі шнури чи стрічки.
Цей крок можна робити й до зшивання всієї книжечки.

Наповніть вашу книжечку голочками, для яких її й створено.

Все, наша книжка-гольниця з фетру з вишивкою готова!
Ви можете змінювати внутрішнє наповнення та дизайн «сторінок»: наприклад, зробити маленькі кишеньки для дрібничок чи зробити трохи більше «сторінок», але з більш тонкого несипучого матеріалу. Я теж могла б зробити її більш складною, але моїм завданням було десь прилаштувати мою вишивку, а друге — спробувати зробити імітацію справжньої книги.

About Елена Васянович

Привет всем! Меня зовут Елена Васянович, а это мой блог, в котором я буду делиться с вами своими творческими идеями. Я занимаюсь бисероплетением с 1996 года; за последние несколько лет открыла для себя много нового и интересного, освоила новые техники и воплотила много новых идей.

Добавить комментарий